5 Maddede Neden İnternet Reklamları?

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. 5 Maddede Neden İnternet Reklamları?

 

  • Mobil İnternet

Mobil internet her geçen yıl büyüyerek gelişmekte ve dolasıyla tüketiciler mobil interneti her şey için kullanmaktadır. Mobil internet gündelik yaşantımızın bir parçası olduğu için ortalama bir mobil cihaz sahibi telefonunu en az 18 kez eline alıyor ve bu sayıya mesaj göndermek için girmeler dahil değildir.

Her geçen gün daha fazla işletme, dolasıyla da reklam verenler mobil internet devrinin potansiyelini avantaja çevirmek için internet reklamlarına yatırım yapıyorlar. Özetle, çağın gerisinde kalmamak için mobil interneti, pazarlama planlarınıza dahil etmenin tam zamanıdır.

  • Kişiselleştirilmiş Erişim İmkânı

İnternet, markalar/işletmeler için geniş hedef kitleye ulaşmada bunu sağlayan çok kuvvetli bir kanaldır. Çünkü internet reklamcılığı, sunulan gelişmiş hedefleme ve yeniden hedefleme yöntemleriyle bu geniş kitle içerisinde özel ilgi alanlarına göre hedeflenebilir ve doğru kişiye ulaşmada yolunuzu kolaylaştırabilir. Özellikle dünyaya açılmak isteyen firmalar için internet reklamcılığı kolay ve maliyet avantajı sağlayan en önemli fırsatlardan bir tanesidir. Dolasıyla internet reklamları ile; cinsiyet, ilgi alanı, il, ilçe, ülke, eğitim gibi birçok alanı belirleyebilirsiniz.

  • Markalaşma

Etkileşim ve erişim düzeyinin en yüksek olduğu mecra internet, markalaşma sürecinizi de derinlemesine besler. Geleneksel medya araçlarında olduğu gibi ve hatta daha fazla etkisi olan internet reklamları ile markalaşma stratejinize uzun vadeli ve olumlu geri dönüşler elde edebilirsiniz. Buna başarılı ve kullanıcı tarafından artı değer oluşturan içerikler ve görseller de eklersek, markalar için harika sonuçlar ortaya çıkabilir.

  • Ölçülebilirlik

İnterneti diğer mecralardan ayıran özellik, reklam verenin internet üzerinde verdiği reklamları detaylı olarak değerlendirip, ölçebilmesidir. Diğer reklamcılık türlerinden farklı olarak internet reklamları, ekonomik, hedeflenebilir ve ölçülebilir mecradır. Dolasıyla internet reklamları; TV, radyo, dergi, gazete gibi geleneksel reklam mecralarına oranla daha şeffaftır. İnternet reklamları özellikle sonuç odaklı bir ürün olduğu için gerçek zamanlı ve istediğiniz zaman bir ölçüm yapabilme özeliğine sahiptir. Bu durumda reklamlarınızın ve kampanyalarınızın başarılı olup olmadığını öngörmenizi sağlar. Verdiğiniz internet reklamı ile, reklamınızı kaç kişinin gördüğünü, reklamınızın kaç kez görüntülendiğini ve reklam ile etkileşime geçen kişilerin demografik özelliklerini görebilir ve bu verilere göre kampanya ve pazarlama stratejilerinizi şekillendirebilirsiniz.

  • Maliyet

İnternet reklamlarında hangi ücretlendirme şekli kullanılırsa kullanılsın, harcanan maliyet, televizyon, gazete, billboard gibi geleneksel reklam kanalarından çok daha düşüktür. Buna ek olarak, geleneksel reklam mecralarında ödeme yaptıktan sonra ücretlendirme konusunda herhangi bir değişiklik yapılamazken, internet reklamlarında, özellikle performans bazlı reklamlarda maliyeti sınırlandırmak veya yükseltmek için özgürsünüzdür. Dolasıyla markaların internet reklamlarına yaptığı yatırımlar her geçen gün daha da artış göstermektedir.  Her firma, yaptığı reklam yatırımının güzel bir şekilde geri dönmesini bekler ve internet reklamları da tam da bu noktada, düşük maliyet ile yüksek geri dönüşlerin elde edilmesini sağlar.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this