AdWords’ün Ücreti Ne Kadar?

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. AdWords’ün Ücreti Ne Kadar?

Google AdWords’ün aylık sabit bir ücreti ya da Google AdWords ile reklam vermenin aylık minumum bir maliyeti yoktur. Ne kadar harcama yapacağınız işletmeniz için öngördüğünüz günlük bütçe ve ne kadar tıklanma almak istediğiniz ile alakalıdır. Her bir anahtar kelime için ne kadar ödeyeceğinizi de kendiniz belirlersiniz. Örneğin günde 10TL bütçe ile ortalama TBM teklifiniz 30KR olduğunda günlük 30-50 arasında ürün ve hizmetlerinizi Google üzerinde arayan kişilerin Google AdWords reklamları sayesinde internet sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Herbir anahtar kelime için belirlediğiniz tıklanma başı ücret (TBM) ve bu kelime için kalite puanınız sizin reklam sıralamasındaki konumunuzu belirler. Rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde üst sıralarda olmanız için vermeniz gereken tıklanma başına ücret teklifinin nispeten daha yüksek olması gerekebilir. Reklam metinlerinde yapacağınız değişiklikler kalite puanını doğrudan etkileyeceği için Google AdWords reklam metinlerindeki iyileştirmeler sayesinde daha az teklif vererek daha üst sıralarda olmayı sağlayabilirsiniz.

Eğer bir anahtar kelimenin tıklanma başı maliyeti o anahtar kelimeye tıklandığında elde etmeyi beklediğiniz gelirden daha yüksek hale gelirse o anahtar kelime sizin için verimsiz olabilir. Bunun gibi benzeri durumlarda AdWords reklam maliyetlerinizi azaltmak için size trafik yaratacak sektörünüz ile alakalı kelimeleri Google AdWords Anahtar Kelime Aracı ile belirleyebilirsiniz. Bir kelimenin maliyeti çok yüksekse ve sınırlı bir reklam bütçeniz varsa size aynı reklam bütçesi ile daha fazla trafik getirecek anahtar kelimeler ile reklam vermeyi deneyebilirsiniz.

Reklam maliyetlerinizi daha iyi kontrol altına almak ve öncelik verdiğiniz ürün ve hizmetlerinize daha fazla bütçe ayırmanızı sağlamak için Google AdWords hesap yapınızı sizin için en önemli anahtar kelimelerin reklam kampanyalarını ayırarak iyileştirebilirsiniz. Çünkü sizin için önemli anahtar kelimelerin diğer anahtar kelimeler ile aynı reklam kampanyası altında olması diğer anahtar kelimelerin bütçeden daha fazla pay almasına neden olabilir.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this