Dijital Reklamlar ile Üniversite Tercih Dönemini Başarıyla Kapattık

 1. Anasayfa
 2. chevron_right
 3. Blog
 4. chevron_right
 5. Dijital Reklamlar ile Üniversite Tercih Dönemini Başarıyla Kapattık

 

Üniversitelerin iletişim çalışmalarındaki en yoğun dönem olan sınav ve ardından gelen tercih dönemini yakın zamanda geride bıraktık. Bu dönemde doğru iletişim çalışmaları yapan ve reklam modellerini dijitalleştiren üniversiteler yüksek doluluk oranlarıyla öğrencileriyle buluştu.

Bize göre üniversite iletişiminde nelere dikkat edilmeli? 

Üniversite iletişiminde hedef kitlemizin ekseninde iki farklı kuşak mevcut. Z kuşağından üniversite öğrencileri ve Y kuşağından aileleri. İki ayrı koldan yürütülmesi gereken bu iletişimde hassas dengeler var. Öğrencilerle kurulan iletişim dilinin samimi olması gerekirken üniversitenin bir kurumu temsil ettiği unutulmamalı ve fazla gevşemeye müsade edilmemeli. Hedeflenen kitle olarak öğrenciler Z kuşağının üyeleri olmalarına rağmen öğrencilerin zihinlerindeki resmi üniversite çizgisinden fazla çıkmak öğrencilerin üniversiteye karşı güven duygularını zedeleyebilir. Y kuşağının üyeleri olan aileler ise güven, kurum kültürü, gelecek kaygısı gibi daha “gerçek” dertlere sahip olduğu için bu dertlerin çözümleri ifade edilmelidir.

Sosyal medya üzerinde etkileşime çok açık olan Z kuşağının temsilcileri öğrenciler için onların dilinden konuşan içerikler üretmek gerekir. Sahici gelecek ve onların da içeriği üretmeye dahil olacak yarışmalar, sorular bunlara örnek teşkil edebilir.

Biz bu dönem etkili dijital reklamlar için neler yaptık?

Karar verici süreçte etkili olan öğrenci ve velilere almak isteyeceği bilgileri sunmak için üniversiteyi “ayaklarına getirmek” gerekli. Biz bunu yoğun etkileşimli çalışmalarla, reklam dönemi öncesi detaylı planlamalarla, yaptığımız video ve fotoğraf prodüksiyonları ile başardık. Üniversiteden, akademik kadrodan fotoğraf ve videolarla sık sık bilgi alabilen öğrencilerin ve velilerin akıllarındaki sorularını minimuma indirmeye çalıştık.

Profaj olarak belirlediğimiz iletişim stratejileri ile birlikte çalıştığımız üniversiteleri başarıya ulaştırdık. Kuruluşundan itibaren tüm iletişim çalışmalarını üstlendiğimiz İzmir Tınaztepe Üniversitesi öğrenci kabul ettiği ilk yılında %100 doluluk oranı ile muhteşem bir başarıya ulaştı. Dijital reklam çalışmalarını üstlendiğimiz Yaşar Üniversitesi %90, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi %89 doluluk oranları ile tercih dönemini kapattı. 

Bize göre özetle

 • Yeni dijital bir nesil geliyor. Üniversite iletişimleri de dijtialleşmeli.
 • Veliler de dijitalde. Velilere de reklam gösterimi önemli. 
 • Videolar iletişimi kuvvetlendiren ve ciddileştiren etkili bir silah. Doğru şekilde kullanılmalı
 • Soru cevap, canlı yayın, bilgi paylaşımı üniversitelerin sosyal medya yönetimlerinde en çok gündemdeki konular olmaya devam edecek. 
 • Özgün içerik SEO, sosyal medya ve reklamlarda fark yaratmayı sağlıyor.
 • Sadece tercih dönemi değil tüm yılı planlayan reklamlar daha etkili sonuç getiriyor. 
 • Öğrenci potansiyeli sadece yurtiçinde değil tüm dünyada. İnternet reklamları ile tüm dünyayı hedefleyebilirsiniz.

Reklamlarını internet ile yapan üniversiteler için gelecekte de başarılar dileğimizle.

360 derece hizmet verebilme yetkinliğine sahip ekibimiz ile üniversitenizi başarıya ulaştıralım.

 

Menü