Mobil Reklamlar

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Mobil Reklamlar

Mobil internetin hızlanması ve akıllı telefonlara olan ilginin artması ile kullanıcılara mobil uyumlu internet siteleri sunmak ve Google AdWords reklamlarını da mobil uyumlu hale getirmek daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacağı gibi reklamlardan elde edilen geri dönüşü de önemli oranda arttıracaktır. Profaj olarak yönettiğimiz müşteri hesaplarındaki Google Analytics raporlarında mobil internet ile yapılan ziyaretlerin oranı bir çok müşterimizde % 25 üzerinde. Mobil internette kullanıcıların lokal işletmelere de daha yoğun ilgi gösterdiği de ortada. Bu nedenle müşteriyi arama yaptığında bekletmeyecek ve doğrudan alakalı ve mobil için düzenlenmiş sayfalara yönlendirmek Google reklamlarından aldığınız geri dönüşleri önemli oranda arttırdığı gibi kullanıcıları da yormadan istediklerini bulmalarını sağlar.
Bunları sağlamak için biz yönettiğimiz hesaplarda müşterilerimiz için bütçesi, hedeflediği saatler, dil tercihlerinin farklı olduğu yeni bir mobil kampanya tanımlıyoruz. Google AdWords’te mobil reklamları ayrı bir kampanya olarak tanımlamanız mobil internet kullanıcılarından alacağınız trafiği daha iyi kontrol etmenizi sağlarken, AdWords için ayırdığınız günlük bütçeden tam olarak istediğiniz kadarının mobil reklamlar için harcanmasını sağlarsınız. Mobil reklamları diğer kampanyalarınızın altında tanımlamak ortak bir bütçeyi paylaştığı için mobil reklamların beklediğinizden az ya da daha çok tıklanma almasına neden olur.

En hızlı şekilde mobil uyumlu bir kampanya oluşturmak için AdWords hesabınızdaki kampanyalar sekmesinin altından resimde göründüğü gibi yeni kampanya oluştur ardından yalnızca mobil ve tablet cihazlar bağlantısını tıklayın.

Hedeflediğiniz günlük bütçeyi ve dil tercihi gibi belirledikten sonra reklam uzantılarından telefon uzantısını da etkinleştirmeniz reklamlara tıklandığında Iphone gibi cihazlardan doğrudan işletmenize arama yapılmasını sağlar.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this