Tatil Dönüşü Kampanyalarına Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Blog

Tatil Dönüşü Kampanyalarına Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Yaz tatili bitmek üzere, okullar açılıyor ve tatil sonrası alışverişler başlıyor. Yeni dönem kampanyalarını planlamanın zamanı geldi. Kampanyalarınıza başlamadan önce bilmeniz gereken detayları birlikte inceleyelim.

 


Hedef Kitlenizi Güncellediniz Mi?

Yeni bir döneme hazırlanırken atmanız gereken ilk adım mutlaka hedef kitlenizi güncellemek olmalı. Toplumumuz çok hızlı değişiyor ve gelişiyor, bu yüzden hedef kitlenizin ürün ya da hizmetinizle ilişkisini sık sık kontrol etmek gerekiyor. Eğer satışlarınızın azaldığını düşünüyorsanız ve hedef kitlenizi bir süredir güncellemediyseniz, ilk olarak konuya öncelik vermelisiniz.

Hedef kitle ile ilgili daha detaylı bilgi almak için “Temellere Dönüyoruz! Reklamın Olmazsa Olmazı Hedef Kitle Nedir? Nasıl En Etkili Şekilde Kullanılır?” başlıklı blog yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.

 


Sosyal Medyayı Doğru Kullanıyor Musunuz?

Yeni bir dönemle birlikte güncellemeniz gereken bir diğer şey ise sık kullandığınız sosyal medya platformu. En çok hangi platformu aktif olarak kullanıyorsunuz? En son ne zaman diğerlerini kontrol ettiniz? Peki ya hedef kitleniz, onların hangi platformda hesapları olduğunu biliyor musunuz? Eğer seslenmek istediğiniz kesim günün 4-5 saatini Youtube’da geçiriyorsa ancak sizin öncelik verdiğiniz platform Instagram ise sosyal medyayı etkili kullandığınız pek söylenemez. Özellikle yeni dönemle birlikte sosyal mecrada geçirilen zaman ve beklenti değişiyor. 

 


Tatilciler Şehre Dönüyor!

Okula dönüş dönemindeki aramalarda, okul dışındaki kategorilerde de artış gözlemleniyor. Yavaş yavaş şehre dönen tatilcilerin belki bir hafta, belki üç ay boş kalmış evlerinde acil karşılamaları gereken ihtiyaçları olacaktır. Bu dönemde okul malzemelerinin yanı sıra ev eşyalarının satışlarında da ciddi bir artış var. Alışveriş listeleri çalışma masasından deftere, akıllı telefondan dekorasyon malzemelerine kadar birçok farklı ürünle dolu. Doğru bir reklam kampanyası ve müşterinizi sıkmadan yapacağınız düzeyli hatırlatmalar satış yapmanıza çok yardımcı olacaktır. Bu dönemin fırsatlarını sakın kaçırmayın!  

 


Anahtar Kelimeleriniz Döneme Uygun Mu?

Anahtar kelimeleri değiştirmenin tam zamanı! Mevsimle birlikte insanların günlük alışkanlıkları ve ihtiyaçları da değişiyor. “Sezon sonu” ürünlere talep başlıyor. Üniversite öğrenciler yeni şehirlere taşınıyor! Doğru anahtar kelimeleri takip edip kullanmak potansiyel müşterilerinizin önüne çıkmaya ve onları müşteriye dönüştürmek açısından çok işe yarıyor.

Tatil dönüşü kampanyanızı planlarken dikkat etmeniz gereken detayları sizinle paylaştık. Eğer daha nitelikli bir danışmanlık almak ve markanızı büyütmek isterseniz, Profaj sizin için burada! Bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz!

Benzer Yazılar

Menü