AdWord Terimleri: Arama Terimleri Raporu

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. AdWord Terimleri: Arama Terimleri Raporu

Adwords Terimleri: Arama Terimleri Raporu

  Hangi anahtar kelimelerde daha fazla aratılma yapıldığını ve hangi anahtar kelimelerin daha iyi bir dönüşüm elde ettiğini öğrenebilmek için arama terimleri raporu kullanılır. Arama terimleri raporu sayesinde kullanıcıların hangi anahtar kelimelerle, nelere ulaşmak istediğini görebilmek mümkündür. Arama terimleri raporu sayesinde daha doğru anahtar kelimelerde reklam yapmak ve maliyeti en aza indirgeyip, maksimum verim elde etmek mümkün hale gelir. Bu sayede siteye daha fazla ziyaretçinin giriş yapması, reklam maliyetlerinin daha uygun bir düzeye inmesi söz konusu olur. Reklam çalışmalarında yapılan en büyük hata, etkisi olmayan anahtar kelimeleri kullanıp maliyeti yükseltmektir. Bu hem maliyeti yükseltir, hem de siteye daha az ziyaretçi kazandırır.

Arama Terimleri Raporunun Kullanım Amacı

  Arama terimleri raporunun temel kullanım amacı, doğru anahtar kelimeleri bulabilmektir. Hangi anahtar kelimelerle, hangi kullanıcıların, neye ulaşmak istediğini öğrenebilmenin en doğru yolu arama terimleri raporunu kullanmaktır. Siteye giriş yapan ve yapacak olan ziyaretçilerin üst düzey bir sayıya ulaşabilmesi için bu rapora göz atmak gerekir. Raporlarda kelimelerin kaç defa aratıldığı ve aranma hacmini öğrenmek de mümkündür. Bu sayede reklam maliyetlerini daha belirleyici bir duruma ulaştırabilmek söz konusu haline gelir. Adwords reklamlarının maliyetini azaltmak ve en iyi şekilde kullanıcıları hedef alabilmek için arama terimleri raporu vazgeçilmez bir durum haline gelmiş, birçok reklam uzmanının da kullanmasını sağlamıştır.

  Kullanıcıların reklamı görmeden önce kullandıkları anahtar kelimeleri görebilmek için arama terimleri raporu kullanılır. Bu sayede kullanıcıların siteye giriş yapabilmesini sağlamak, reklamlar sayesinde kullanıcıyı bir müşteri haline getirebilmek söz konusu haline gelir. Kullanıcılar ile reklamlar arasındaki etkileşimi olumlu etkileyebilmek için arama terimleri raporunun kullanılması, uygun bir durum olarak gözlenmektedir. Kullanıcıların artışını sağlamak, doğru anahtar kelimelerde reklam yapmak, anahtar kelime öbeklerini bulup daha yüksek verim elde etmek mümkündür. Arama terimleri raporu sayesinde detaylı bir reklam çalışması yapabilmek söz konusu haline gelir. Profesyonel bir reklam çalışması yapmak isteniyorsa, arama terimleri raporu aracılığıyla reklam çalışmalarını desteklemek ve bu destekler ile maksimum verim elde etmek gerekir.

 

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this