AdWords Terimleri: Açılış Sayfası

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. AdWords Terimleri: Açılış Sayfası

Adwords Terimleri: Açılış Sayfası

  Kullanıcıların reklama tıkladıktan sonra karşılaştığı sayfaya, açılış sayfası denilmektedir. Bu sayfanın yabancı dil karşılığı landing page olarak bilinir. Reklamın hedef URL görünümü ne ise, sayfanın URL görünümü de aynı olur. Her reklam için farklı bir açılış sayfası belirlenebilir. Verilen her hizmetin ya da görüntülenmesi istenilen her sayfanın ayrı bir açılış sayfası olabilir. Adwords tarafından tasarlanan bu reklam altyapısı sayesinde her sayfa için ayrı bir reklam verilebilir. Site içerisindeki farklı sayfaların, farklı reklamlar ile görüntülenmesi istenildiğinde açılış sayfası devreye girer. Reklamın URL görünümü ile açılan sayfanın URL görünümü aynı olacak şekilde ayarlanır. Birden fazla reklam verildiğinde URL çakışması yaşanması, bu sayede engellenir.

  Açılış sayfası aynı URL adı altında olması gerekir. Farklı bir web sitesine yönlendirme bulunmamalıdır. Sitenin adresinin dizininde olan her sayfa farklı bir reklam ile gösterilebilir. Örneğin her sayfanın anahtar kelimesi farklı ise bu sayfaların anahtar kelimesi farklı olacağından ötürü farklı sayfaların reklamı verilir. Tüm bunların yanı sıra sadece ana sayfayı reklam vermek yerine ana sayfanın yanı sıra diğer yan sayfaları reklam olarak göstermek, daha mantıklı olacaktır. Bu sayede kullanıcıların istediği sayfa ile karşılaşmasını sağlamak, söz konusu olacak durumlar arasında yer alır. Açılış sayfasını ayarlayabilmek için aynı URL altyapısına ve dizinine ait olan başka bir sayfayı veya istenilen sayfayı belirlemek yeterli olacaktır.

Açılış Sayfası Deneyimi

  Kullanıcıların anahtar kelime hakkında yeterince bilgi bulabilmesini sağlamak, deneyimin iyi bir düzeyde olduğunu gösteren faktörler arasında yer almaktadır. Karmaşık bir tasarım olmadığı taktirde deneyimin daha iyi bir halde görülmesi, söz konusu haline gelir. İçeriğin ve sayfadaki bilgilerin yeterli olup olmadığını gözlemlemek, yeterli olur. Tüm bunların yanı sıra açılış sayfası deneyimi, diğer reklamlardan daha ön planda bir reklam görünümüne sahip olmaya yardımcı olur. Sayfanın ne kadar yararlı ve ne kadar alakalı olduğuna da değinmek gerekir. Çünkü alaka düzeyi ve yararlılık oranı, Google tarafından önemli görülen konular arasında yer alır. Tüm bunlara dikkat edilmesi, daha iyi bir görünüme sahip olmaya yardımcı olur.

 

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this