Dijital Türkiye’nin Verileri

Blog

Ülke olarak teknolojiyi seven, trendleri takip eden ve internet dünyasındaki araçları kullanan bir yapıya sahibiz. We Are Social ve Hootsuite’in ortak yayınlamış olduğu Global Digital Report verileri de bu görüşü destekler nitelikte. 

Her sene hazırlanan ve bizlere dijital dünyadaki verileri sunan bu rapora göre, internetten en çok alışveriş yapan altıncı ülke konumundayız. İnternetten satış yapmak, hâlâ büyük bir potansiyel taşıyor. Günümüzde fiziksel mağazası olmayan binlerce işletme, dijital dünyada satış yaparak yaşamlarını sürdürüyor. 

Bir diğer veri ise oldukça ilgi çekici. İnternet alışverişlerinde ürün almadan önce en çok araştırma yapan dördüncü ülke olmaktayız. Doğru modellenen bir SEO planı, bu noktada kritik öneme sahip. Kullanıcı dostu, seo uyumlu ve nitelikli içeriklere sahip bir internet sitesi, aramalarda her zaman üst sıralarda olacaktır. Böylelikle sitenin trafiği artacak, dönüşüm sayıları da hızla yükselecektir. 

Sosyal medya tarafına geldiğimizde ise çok önemli bir veri ile karşılaşıyoruz. Rapora göre Türkiye nüfusunun %81’i aktif sosyal medya kullanıcısı. Bu da yaklaşık 69 milyon kişi demek. Markanın ihtiyaçlarına, hedeflerine ve yapısına göre stratejisi hazırlanmış sosyal medya hesapları, alanında fark yaratacak etkilere sahiptir. Kullanıcının ilgisini çeken, dijital mecralarda kaybolmayan kaliteli içerikler, markaları her zaman bir adım önde tutacaktır.

Türkiye; internet kullanım oranları, akıllı telefonların sayısı ve dijital çözüm araçlarına olan refleksi ile birçok potansiyele sahip. Siz de bu potansiyeli değerlendirmek ve işinizi beraber büyütmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Benzer Yazılar

Menü