Google AdWords

Blog

Google AdWords

Google’ın reklamcılık sistemi Google AdWords

Google AdWords isim değiştirdi. Artık Google Ads. Türkçe ismi ile Google reklamları.

İlk gününden beri işletmelere Google AdWords ile  verimli reklam modelleri sunan Google’da herşey arama motoru reklamları ile başlamıştı. Google AdWords arama motoru reklamları ile küçük işletmelere de dijital reklamcılığı kullanma fırsatı sunan Google, reklam kelimeleri anlamına gelen AdWords isminden yıllar sonra vazgeçti.
Arama motoru reklamları ile başlayan Google AdWords, reklamcılık sistemini görüntülü reklam ağı adı verilen haber siteleri, spor siteleri ve milyonlarca internet sitesinde banner reklam göstermeyi sağlayan Google Display Network reklamları ile daha da erişimini arttırmış, YouTube reklamları ile de internette eriştiği nüfusu %99’a çıkartmıştı. Artık AdWords kelimesinin Google reklamlarının tanımını daralttığını düşünerek Google AdWords ismini Google Ads olarak Türkçe Google Reklamları olarak değiştirdi.

Google reklamları esnek bütçeler ile işletmelere ölçülebilir ve sonuç getiren reklam modelleri sunuyor.
Google arama motoru reklamlarında işletmeler hangi kelimelerde arama yapıldığında reklam göstereceklerini kendileri seçiyor ve sadece tıklanma yapıldığında ödeme yapılıyor. Bu nedenle Google reklamlarında sadece sonuçlar için ödeme yapılıyor diyebiliriz. Google reklamları ayrıca işletmelere reklamların gösterileceği bölgeleri seçme, görüntülü reklamlarda gösterime dayalı ödeme seçeneğini de sunuyor.

İlgi alanları ve demogrofik hedeflemeleri ile nokta atışına yakın hassasiyette hedefleme sunan Google Ads reklamların sonuçları anlık olarak izlenebiliyor.

Menü