Google Alphabet Çatısı Altında Büyüyor

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Google Alphabet Çatısı Altında Büyüyor

Google kurucularından  Sergey Brin ve Larry Page’in Alphabet ismini verdikleri ana şirketi kurmaları ile Google hisseleri %5 artış gösterdi.

Google bu tarihten itibaren artık Alphabet’in çatısı altında yaşamaya devam eden şirketlerden biri olacak. Şimdiye kadar Google CEO’su olan Larry Page, artık Alphabet’in CEO’su, Sergey Brin ise başkanı olurken, Google’ın CEO’su ise uzun zamandır Android bölümünde başkan olan Sundar Pichai oldu.

Alphabet içerisinde Google’ ın bulunduğu birçok firmayı barındıracak. Alphabet’in kurulması ile bu şirketler kendi içlerinde yönetimlerine merkeze bağlı bir şekilde devam edecekler.  Alphabet tarafından yapılan açıklamada: ”Yeni kurduğumuz Alphabet, içlerinde en büyüğü Google olan birden fazla şirketin toplamı olacak. Bu durumda da yeni Google, bir önceki haline göre biraz daha internet ürünlerinden uzaklaşmış şirketlerin seviyesinde olacak. Google’ın eski görevini ise Alphabet üstlenecek. Bu bağlamda Life Sciences ve Calico gibi sektörler, kendi CEO’larına sahip olacak. Bu durum Google X Laboratuarı ve Wing’i de kapsamakta. seo service company . Temelde bu durum, bize farklı birimleri çok daha iyi yönetme ve her birimde daha iyi ilerleme imkanı sağlayacak.” denildi.

Alphabet’in internet sitesi de abc.xyz olarak görüldü; Alphabet’in açıklaması ve duyurusu bu adresten yapıldı. İlerleyen zamanlarda Alphabet çatısı altında yer alan Google ve diğer şirketlerin hisselerinin yakından takibinin devam edeceğini göreceğiz.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this