Google+’tan Radikal Değişiklik!

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Google+’tan Radikal Değişiklik!

Google’ın paylaşım modellerini birleştiren bir platform katmanı olarak düşünülen Google+ aynı zamanda kendi başına bir ürün/yayın/uygulama olarak tasarlandı fakat kullanıcılarının bu özelliği pek kullanmadığını tespit eden Google, Google+ paylaşım katmanı için yenilikler uygulama kararı aldı.

Her geçen gün özelliklerini değiştiren Google, bir süre önce Google+ sosyal ağıyla birlikte kullanıma sunduğu Google+ Photos uygulamasını kullanımdan kapatıp yerini Google’ın yeni fotoğraf uygulaması Photos’a bırakmıştı. Bugünlerde duyduğumuz yeni habere göre ise Google+ profili artık Google ürünleri için bir kimlik niteliğinde olmayacak. Kullanıcıların ürünleri kullanmak için Google hesaplarını kullanmaları yeterli olacak.

Önceden Youtube’da yaptığınız yorumlar da dahil olmak üzere tüm Youtube üyeliğiniz Google+ üzerinden yönetilmekteydi ve bu platforma bir nevi entegre olmuştu. Getirilen bu yeni özellik ile YouTube’da yaptığımız paylaşımlar ve videoların altına yaptığınız yorumlar artık Google+ hesabınızda görülmeyecek. Google, Google+’ı önümüzdeki aylarda yavaş yavaş yayıldığı platformlardan çekecek ancak Google+ hizmetini tamamen saf dışı bırakmayacak. Google+’ı kullanmayı beğenen ve devam etmek isteyen kullanıcılar için platform geçerli olarak kalacak ve geliştirilmeye devam edecek. İstemeyen kullanıcılar için Google, Google+’dan kurtulmak için her türlü kolaylığı sağlayacak.

Google’da fotoğraflar ve yayınlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Bradley Horowitz Google+’a biçilen görevin, milyonlarca kullanıcının ilgi alanlarına göre etrafındaki dünyaya bağlanmalarını sağlamak olduğunu söylüyor. Ürünün bu misyonla örtüşmeyen diğer özellikleri emekli edilirken bu özelliği geliştirecek Google+ Collections gibi yeniliklerin eklenmeye devam edeceğini belirtiyor.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this