Instagram’ın 10. Yaşına Özel Gelen Özellikler

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Instagram’ın 10. Yaşına Özel Gelen Özellikler

Instagram, 6 Ekim 2020 itibariyle 10. yaşını doldurdu. Instagram’ın yeni yaşını doldurmasıyla birlikte yeni özellikler sunuldu. 

Doğum gününe özel yeni özelliklerden biri sayesinde artık Instagram’ın simgesini değiştirebiliyoruz. Instagram’ın bugüne kadar kullandığı simgeler ve bunların yanında alternatif simgeler ile birlikte simge değiştirmek için çeşitli seçenekler sunuyor. Instagram simgenizi nasıl değiştirebilirsiniz? Simgenizi değiştirmek için Instagram uygulamanızın güncel olduğunu kontrol edin. Güncel Instagram uygulamanızda Ayarlar kısmına girin ve ekranınızı aşağıya doğru kaydırın. Yukarı kısımda emojiler göreceksiniz. Emojiler görüldükten sonra ekranınızı kaydırmaya devam ederseniz Uygulama Simgesi kısmı açılacaktır. Bu ekranda simgenizi değiştirebilirsiniz.

Yeni özelliklerden biri de hikayeler arşivi kısmında bulunuyor. Hikayeler arşivinde artık takvim görünümünde geçmişte paylaşılan hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Eğer hikayenize konum eklediyseniz, harita görünümünde paylaştığınız hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Hikaye arşivinizi kolayca görüntüleyip geçmiş paylaşımlarınızı daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Bu özelliklerin yanı sıra otomatik yanıt gizleyici özelliği geldi. Bu özellikle yapay zeka ile rahatsız edici olduğu belirlenmiş yorumlar otomatik olarak gizlenip kullanıcılara gösterilmeyecek. Böylece Instagram rahatsız edici ya da saldırgan kullanıcıları uzaklaştırmış olacak.

Dijital reklamcılığın dinamiklerini anlayabilmek için son yenilikleri takip etmek oldukça önemli. Yenilikler gündemi ya da davranış şekillerini belirleyebilir. Yeni ve konuşulan gündem öğeleri ile markanızı birleştirip bir içerik ürettiğinizde takipçileriniz buna reaksiyon gösterecektir. Bu da markanızı daha belirgin kılacak ve müşterilerinizin markanızı daha çok konuşmasına neden olacaktır.

Menü