Küçük ve Orta Ölçekte İşletmeler için Kasım Ayı Fırsatları

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Küçük ve Orta Ölçekte İşletmeler için Kasım Ayı Fırsatları

Kasım ayı Black Friday’i içerisinde bulundurduğu için zaman içerisinde büyük bir alışveriş ayına doğru evrildi. Google’ın araştırma sonuçlarına göre Kasım ayı içerisinde diğer tüm aylardan daha fazla alışveriş gerçekleşiyor. Büyük ölçekteki işletmeler bu aya yatırım yaparak e-ticarette büyük bir pay almaya çalışıyor. Kasım ayı içerisinde dijital pazarlamada bu kadar rekabet olmasının hem avantajları hem de dezavantajları bulunuyor. İnternet reklamcılığı ile küçük ve orta ölçekteki işletmeler için Kasım ayında nasıl fırsatlar yakalanabilir?

Müşteriler Kasım ayının indirim ve fırsat ayı olduğunu düşünüyor.

Bu kanıksanmış durumu reddetmeden ürün fiyatlarını ve Google, Intagram, Facebook reklamlarını tekrar gözden geçirmek gerekebilir. Sizden alışveriş yapmak isteyen bir müşteri bir indirim ya da fırsata sahip olmadığınızı gördüğünde fırsatları barındırdığını söyleyen diğer e-ticaret markalarına yönelebilir. Bu sebeple rakiplerin ölçeğinin boyutu fark etmeksizin Kasım ayı içerisinde müşterilere fırsatlar sunmak önemli bir hal alıyor.

Küçük ve orta ölçekte bir işletme olarak avantajlarınızı unutmayın.

Büyük ölçekte bir işletmeye göre hareket kabiliyetiniz çok daha yüksek. Hızlı karar alabilme ve uygulayabilme yetisine sahipsiniz. Eğer tehditler ve fırsatlar güzel değerlendirilirse iyi sonuçlar alabilirsiniz. Tüm bunların yanında küçük ve orta ölçekte bir işletme olmak sadık müşteri edinme ihtimalinizi arttırır. Hali hazırdaki sadık müşterileriniz ile Kasım ayı fırsatlarını iyi değerlendirirken yeni sadık müşteriler de edinebilirsiniz.

Bulunduğunuz yerel konumdaki ihtiyaçları iyi belirlemeye çalışın.

Eğer fiziksel bir satış merkezine sahipseniz ve belirli bir konumu hedefleyerek dijital pazarlama çalışmalarınızı yürütüyorsanız birkaç avantaja sahipsiniz. Bulunduğunuz konumun sağladığınız hizmet ya da ürünle alakalı ihtiyaçları ne durumda? Bir talep artışı ya da yönelim değişikliği mevcut mu? Tespit ettiğiniz ihtiyaçlara göre iletişim tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

Kasım ayı büyük ölçekteki işletmelerin geniş medya yatırımlarıyla bütün ayı fırsat ve indirimler ayına çevirdi. Bu algıyı kendi lehinize kullanıp satışlarınızı arttırabilirsiniz. Trendleri takip etmekte zorlanıyorsanız danışmanlık ve diğer dijital pazarlama hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Menü