Öğretmenler Gününde Marka İletişimi

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Öğretmenler Gününde Marka İletişimi

24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri’nin açılmasıyla birlikte Mustafa Kemal Atatürk, Başöğretmen ünvanını aldı. Böylelikle 24 Kasım, öğretmenleri anmak ve onların değerini hatırlatmak amacıyla özel bir gün olarak belirlendi. Günümüzde de markalar öğretmenlerin değerlerini anmak amacıyla her 24 Kasım’da çeşitli iletişim faaliyetleri yapıyorlar. Bu faaliyetler güzel bir hikayeyi müşterileri ile paylaşmak olurken bazen de öğretmenlere özel kampanyalar yaptığını duyurmak oluyor. Siz de işletmenize göre markanız için nasıl bir iletişim faaliyeti yürütülebileceğini düşünebilirsiniz.

Eğer perakende hizmet sunuyorsanız ve sağladığınız ürünler öğretmenlere fayda sağlayacak ya da onlara öğretmenler günü hediyesi olarak verilebilecek ürünler arasında ise öğretmenler gününe özel indirim ya da fırsatlar planlayabilirsiniz.

İndirim ve fırsatların dışında iyi bir hikayeyi paylaşarak da müşterilerinize bu özel günün değerini hissettirebilirsiniz. Bu noktada markanızın durduğu yer çok önemli. Markanız özünde müşterilerine hangi faydaları sağlar? Markanızın misyonunu düşünerek hareket ettiğinizde güçlü bir öğretmenler günü mesajı belirleyebilirsiniz.

24 Kasım’da Google aramalarında öğretmenler günü anahtar kelimesi yükselişe geçiyor. Bu gündemin bir yansıması. Sadece Google’da aramalarda değil sosyal medya ve diğer her yerde öğretmenler günü konuşulduğu için dijital mecralara da aynı şekilde yansıyor. Bu gündemin içerisinde markanızla beraber sıyrılmak markanıza avantajlar sağlayacaktır.

Aramalar arasında öne çıkan kelimelerden biri de “indirim”, öğretmenler gününde yapılan indirim ve fırsatlar takip edilmeye ve yakalanmaya çalışılıyor.

Markanız için gelecek gündemi iyi belirleyip hareketlerinizi buna göre belirlerseniz başarıya ulaşmak için adımlardan birini atmışsınız demektir. Öğretmenler gününde internet reklamcılığı ile sosyal medya ve arama motorlarında aktif olmak rakiplerinizden sıyrılmanıza neden olabilir.

Menü