Sevgililer Gününde Sepet Rekoru Kırmak Elinizde

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Sevgililer Gününde Sepet Rekoru Kırmak Elinizde

Kimine göre duyguların en saf hali kimine göre mutluluğun kaynağı… Sevginin her  birey için farklı bir anlamı var; ama değişmeyen bir gerçek varsa o da yeni bir Sevgililer Günü’nün yaklaşmakta olduğu ve bu dönemde sevgiyi ifade etmenin farklı yollarının aranacağı gerçeğidir.

Markalar için de 14 Şubat, asla göz ardı edilmemesi gereken günler arasında yer almaktadır.

Dijital ortamlarda da bu ve benzeri günlerin dijital pazarlamaya olan etkisi çok yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Google verilerine göre Sevgililer Günü aramaları her yıl %21 oranında artmaktadır. Bu yoğun günü, oluşturacağınız kampanyalar ve mesaj stratejileri ile markanız için bir avantaja dönüştürmeniz mümkün.

Öncelikle; sevgiyi ifade etmenin nasıl birçok yolu varsa; bir o kadar da farklı hediye seçenekleri mevcut. Bu yüzden kampanyanız, markanızı Sevgililer Günü ile bağdaştıracak doğru, net ve tek bir mesajdan oluşmalıdır.

Tüketicilerin satın alma karar süreci, bu tarz özel günlere yüklenen önem ve anlamın etkisiyle daha da karmaşık bir hal almaktadır. Bu karmaşık sürece etki edebilmek ve onları yönlendirebilmek de oldukça zorlaşmaktadır. Bu nedenle çalıştığınız reklam ajansıyla beraber Sevgililer Günü’ne özel dijital pazarlama kampanyanızı oluştururken;

1- Hedef kitlenizi iyi analiz ettiğinizden ve anladığınızdan emin olun.

2- Mesajlarınızı, tüketiciye ilham veren, samimi bir dil yapısı ile oluşturmaya özen gösterin. Çünkü kendini bu karmaşık sürecin içerisinde bulan tüketicilerin yardım aradığı ilk kaynak online ortamlardır.

Gerek sosyal medya reklamlarında gerek e-postalarda, tüketicileriniz ile hangi mecrada buluşmak isterseniz isteyin;

3- İçeriklerinizde Sevgililer Günü vurgusu yapmayı ihmal etmeyin. Bu vurgu, hedef kitlenizin yüksek ilginlik içerisinde olduğu konu hakkındaki içeriğinize olan ilgisini de arttıracak, dolayısıyla ziyaret edilme, satın alma gibi geri dönüşler almanız daha kolay olacak.

4- Dijital pazarlamada Google ve sosyal medya reklamlarının gücünü hafife almayın. Tüketicilerin özel ilgi ve tercihlerine yönelik Kişileştirilmiş pop-up reklamlardan, daha önce sitenizi ziyaret edip, alışverişten vazgeçen müşterilerinize gönderebileceğiniz sepet hatırlatıcı mesajlara kadar çeşitli amaçlara uygun kampanyaların gücünden faydalanmayı ihmal etmeyin.

Google verilerine göre önceki yıla göre %37 artışla çiçek aramaları ön planda. Sevgililer Günü ile özdeşleşen çiçek, çikolata gibi hediyeler, kararsız kalıp ya da hediye işini son güne bırakan tüketicilerin imdadına yetişiyor. Kararsız ya da son güne bırakmış tüketicilere yardımcı olacak reklamlar oluşturarak hem tüketicinin zihninde olumlu bir deneyim bırakın hem de tercih edilebilirliğinizi arttırın.

Kısaca dijital pazarlamanın gücünün farkına varmak ve ondan en iyi şekilde faydalanmak için bizimle iletişime geçin!

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this