Şubat Ayı Google AdWords Önerileri

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Şubat Ayı Google AdWords Önerileri

Ajanslar ve reklam verenler için Şubat ayı Google AdWords reklam önerileri

Bildiğiniz gibi Şubat ayı sevgililer gününü içeriyor. Böylece ayın ilk yarısının internette sevgililer günü odaklı gideceğini söylemek güç değil. Ayın 1.i itibariyle Google AdWords reklam kampanyalarınızı hızlıca gözden geçirmenizi öneririz. Geçen yıl sevgililer günü kampanyası yapmışsanız ve yeniden pazarlama listelerinizi geçen yılda reklamlarınız sırasında sitenizi ziyaret etmiş olan ve satın alma işlemi gerçekleştirmiş olanlar sizin için bu yıl da mükemmel adaylar. Bu nedenle devam eden reklam kampanyalarınızda reklam kurgularınızın yeniden pazarlama listelerinin kombinasyonlarını içerdiğinden emin olun. Önümüzdeki yıl da kullanmak isteyebileceğiniz yeniden pazarlama listelerini de şimdiden oluşturun. Eticaret sitelerinde genel olarak kargo sürelerinin 3 güne kadar sürdüğünü düşünerek reklamlarınızın yayınının 10 Şubat’a kadar daha performanslı olacağını unutmayın. Bu tarihten sonra sitenize gelenler sipariş amaçlı değil daha çok ne alayım düşüncesiyle gelecektir. Bu da Google AdWords reklamlarınızdan fazla sayıda ziyaretçi çekerken yüksek reklam harcamasına karşılık düşük satış anlamına gelebilir.

İnşaat sektörü yıla yüksek bir arama trendi ile başladı. Bu trendin süreceğini tahmin ediyoruz. Google AdWords kampanyalarında inşaat sektörü için satılık daire, satılık konut, satılık ofis bu ay da en fazla aranacak kelimelerin başında. İnşaat sektörünün satış anlamında Mart Nisan aylarında hareketleneceğini de düşünerek bu ay reklamlardan gelip sitenizde gezen ve projelerinizi araştıran kullanıcılar Mart ve Nisan ayında değerlendirme sürecinde iken onları yakalamanız için yeniden pazarlama listelerinizin doğru çalıştığından emin olmalısınız.

Okulların yarı yıl tatilleri olduğundan dolayı tatillerini son dakikaya bırakan kişiler olduğunu varsayarak fazla olmasa da tatil sektörü için de fırsatlar devam ediyor. Ayrıca sevgililer günü için özellikle eğlence paketli otellerin aramaları 10 Şubat’a kadar devam edecektir.

Yarı yıl tatilinden sonra mevcut okullarından memnun olmayan veliler için de yeni kayıt fırsatları demek. Bu nedenle de eğitim sektörü için özellikle rakip okul isimlerinin olduğu Google AdWords anahtar kelimelerini reklam kampanyalarınızda kullanmanızı öneririz. Ayrıca yeniden pazarlama listelerinde Eylül Ekim ayına denk gelen zamandaki ziyaretçileri şu an reklam kampanyalarınızda tekrar hedefleyebilirsiniz.

 

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this