E-Ticaret Siteleri için AdWords Önerileri

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. E-Ticaret Siteleri için AdWords Önerileri

E-Ticaret sitelerinde başarıyı sağlayacak 3 önerimizi paylaşmak istiyoruz.
1 Etkili Hesap Yapısı: Diğer yazılarımızda da sürekli vurguladığımız Profaj olarak ta yeni hesap açarken en önemsiğimiz konu belkide AdWords hesabı ağaç yapısıdır. İyi bir hesap yapısı size maliyetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sağlarken, reklamlarınızın anahtar kelimeler ile daha alakalı olmasını sağlar. Ayrıca kullanıcılara  reklamlara tıklandığında daha alakalı bir sayfaya yönleneceğini düşündürür.

2  Remarketing: Yeniden Pazarlama listeleri sitemizden satın almadan çıkan kullanıcıların sitemize satın almak için geldikleri ürün ve hizmetler ile ilgili arama yapmaya devam etmeleri durumunda işletmenizin AdWords reklamlarını öncelikli olarak görmelerini sağlar. Böylece satın alma sürecinde hala arama ve araştırma yapan müşteri potansiyelleri işletmenizin reklamlarını tekrar görür. Bu onların gözündeki marka imajını kuvvetlendirirken satın alma kararında da önemli rol oynar.

3 Dönüşüm Takibi: Amaçları şüphesiz satış olan eticaret için hangi reklamların satışa dönüştüğü konusunda en önemli ölçüm dönüşüm takibidir. Dönüşüm takibi sayesinde hangi kelime ile reklamlarınıza tıklayanların satın alma yaptıkları ile beraber en fazla dönüşüm gerçekleşen saatleri, bölgeleri ve reklam gruplarını belirleyebilirsiniz. Ayrıca ortalama TBM’ye göre de dönüşüm sayılarının nasıl değiştiğini raporlayabilirsiniz.

 

 

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this