Google Yeni Logosunu Tanıttı

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Google Yeni Logosunu Tanıttı

Ağustos ayının başında radikal bir değişiklik yapan Google, grup şirketlerini Alphabet çatısı altına toplamıştı. Google bugün 17 yıldır alışılagelmiş logosunu da değiştirerek yeniliklerine bir tanesini daha ekledi. Google’ın yeni logosunda marka ile özdeşleşen mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renkler korunurken; font olarak daha yuvarlak, sade, soft bir tarz göze çarpıyor.

Bir zamanlar Google’ı sadece masaüstü bilgisayarlarımızda kullanıyorduk; gelişen teknoloji ve getirilen yenilikler ile artık masaüstü bilgisayarlarımızın yanında tabletlerimizde, telefonlarımızda hatta akıllı saatlerimizde bile kullanıyor olduk. Böyle olunca da Google da her geçen gün radikal değişiklikler almaya ve yenilenmeye başladı. website seo services . Google bu yeni logosunda yaptığı değişiklikler ile aramalarımızı daha da kolaylaştıracak. Google yaptığı açıklamada: ‘Yeni logomuz size sadece ‘Google kullanıyorsunuz tebrikler’ demekle kalmayacak, ayrıca bizim arama motorumuzun neler yapabileceğinin de bir simgesi haline gelecek. Örneğin, renkli Google mikrofonu gibi yeni cisimler, arama yaptığınız sırada aradığınız şeyi tam olarak bulabilmenize yardımcı olacak. Siz konuşurken, dokunurken veya yazarken bu mikrofon size çeşitli şekillerde yardım edecek. Ayrıca çeşitli uygulamalarda bulunan küçük mavi ‘g’ simgemize de veda ediyoruz ve onu 4 renkli bir ‘G’ ile değiştiriyoruz. Bu, yeni logomuza daha çok uyuyor.’ diye belirtti.

Yeni logosunu resmi blogu üzerinden duyuran Google; herhangi bir cihaz üzerinden ve herhangi bir zamanda kullanıcıları ile sürekli etkileşimde olduklarını vurgulayarak, Bu değişim ile, Google Arama, Haritalar, Gmail, Chrome ve diğer ürünlerini tek bir kurumsal kimlik altında topluyor. Google ayrıca tek bir videoda derlediği 1998 yılından bu yana logolarının geçirdiği değişiklikleri de yayınladı. Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this