Okullar Açılıyor: İşte Kampanyalarınızda Faydalanabileceğiniz Taktikler!

Blog

Bir yaz tatilinin daha sonuna geldik. Markalar bu yeni döneme uygun kampanyalar hazırlıyor, taktikler değişiyor ve içerikler planlanıyor. Eğer okula dönüş dönemine uygun olarak kampanyalarınızda faydalanabileceğiniz taktikleri merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!


Yeni Dönemde Sosyal Medya Önceliğiniz Olsun

Okul sıralarını artık Z kuşağına mensup öğrenciler dolduruyor. Bilindiği gibi bu kuşak sosyal medya ile büyüdü. Dolayısıyla bu güncel platformlar artık Z kuşağının hayatının olmazsa olmaz bir parçası. Konu okul olduğunda öğrenciler artık kitapları değil Youtube’u açmayı tercih ediyor. Bir ürün satın almadan önce Youtube, Instagram, Tiktok gibi birçok güncel sosyal medya platformunda aramalar yapıyorlar. Durum böyle olunca bu mecralara vereceğiniz reklamlara öncelik vermek de şart oluyor.

Araştırmalar okul konusunda öğrencilerin en sık kullandığı platformun Youtube olduğunu gösteriyor. Bu popüler sosyal mecrayı en etkili şekilde nasıl kullanacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri varsa sizin için hazırladığımız “YouTube’da Dikkat Çekici 5 Reklam Taktiği!” isimli rehberimizi inceleyebilirsiniz.


Güncel Verilerden Yararlanın

Okula dönüş sezonunda hedef kitlenizin içine sadece çocukları, gençleri değil onların ebeveynlerini de mutlaka eklemelisiniz. Bu dönemde en yüksek geri dönüşü elde edenler tüketiciye yardımcı olan ve onları bilgilendiren markalar olacaktır. İlgili kampanyanız hakkında ne kadar bilginiz olduğunu gözden geçirin. Örneğin okulların ne zaman açılacağını biliyor musunuz? Peki, müşterilerinizin okul dönemine hazırlanırken en çok hangi terimleri kullandığını araştırdınız mı? Herhangi bir kampanyaya başlamadan önce atmanız gereken ilk adımlardan biri, o konuda yeterli bilgiye sahip olmaktır.


Zamanlamanız Doğru Mu?

Araştırmalar, okula dönüş döneminin aramalarda olan etkisinin okulun açılış tarihinden önce ve sonraki 2’şer haftada kendini gösterdiğini belirtiyor. Durum böyle olunca iletişime erken başlayan markalar müşterilerin ilgisini çekiyor ve ilgiyi aksiyona dönüştürüyor. Okula dönüş kampanyanızın başarılı olmasını sağlayacak en önemli etken dönemin içgörüsüne hakim olmak ve doğru bilgi sunmaktır. Kullanıcılarınızı iyi tanıyın ve zamanlamanızı ona göre planlayın.


Hem Online’ı Hem Offline’ı Etkili Kullanın

E-ticaret’in en sık kullanıldığı bu dönemde, markanızı sadece bir tane platformda sınırlı tutmak kabul edilemez. Tüketicilerinizin olduğu her yerde siz de olmalısınız. Mağazanızın ve internet sitenizin her an birbirlerini tamamlaması gerekir. Unutmayın ki internet siteniz bir çeşit vitrindir ve ona fiziksel mağazanız kadar özen göstermelisiniz.

Offline ve Online trafiği arttırmak konusunda daha detaylı bilgi almak için “Markanızın Online ve Offline Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz?” başlıklı blog yazımızı kontrol etmeyi unutmayın!

 

Okulların açılması ile ilgili kampanyanızı planlarken faydalanabileceğiniz detayları sizinle paylaştık. Eğer daha nitelikli bir danışmanlık almak ve markanızı büyütmek isterseniz, Profaj sizin için burada! Bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz!

Benzer Yazılar

Menü