YouTube’da Dikkat Çekici 5 Reklam Taktiği!

Blog

Günlük olarak kullandığınız ürünleri seçerken ne kadar dikkat ediyorsunuz? Cep telefonu, ayakkabı, pantolon veya günlük hayatta kullandığımız daha pek çok ürün… Bazen bu ürünleri satın alırken detaylı düşünmüyoruz. Müşterileriniz de bu ürünleri tercih etmek için sonsuz bir marka denizi içinde yüzüyorlar.

Bu yarıştan sıyrılıp müşterilerinizin dikkatini çekmek istiyorsanız, YouTube’u çok daha etkili bir şekilde kullanmanın 5 yolunu sizlere açıklıyoruz!


Komplike Olmayın

Markanızın diğerlerinden farkını ortaya koymak elbette ki çok önemli. Ancak bunu yaparken işin terimsel boyutuna girdiğiniz zaman müşterilerinizin aklının karışabileceğini unutmayın. Yaptığınız işin detaylarıyla beraber ürününüzün seviyesini belli etmek istiyor olabilirsiniz. Fakat tüketici için bunu karışık bir hale getirmek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kurgulayacağınız reklamları anlaşılabilir, basit hale getirmeyi unutmayın.


Doğru Zamanda Doğru Ürüne Odaklanın

Ürününüzü yanlış zamanda ve yanlış şekilde pazarlamak, markanız için oldukça büyük bir problem yaratabilir. Ürününüzü pazarlamadan önce markanız ve ürününüzün / hizmetiniz hakkında kendinize şunları sormalısınız;

Ne satıyorsunuz?

Ürününüz müşterilerinizin ne zaman karşısına çıkmalı?

Markanız ya da ürününüz müşterilerinize ne gibi faydalar sağlayacak?

Ürününüze en çok ihtiyaç duyulan gün, saat, mevsim, ay hangisi?

Özellikle herkese hitap etmek yerine kendi markanızı doğru analiz edip, doğru hedef kitleyi belirlemeli ve reklam faaliyetlerinizi buna göre şekilledirmelisiniz. 


Müşterilerinizle Bağ Kurun

Müşteri sadakati bir marka için oldukça önemli. Bunu, düşündüğünüzden daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcıların görmek istediği şey, aldıkları ürünün günlük yaşantılarına uygun olması, daha basit bir tabirle fayda sağlaması gerekmektedir.

Müşterilerinizle nasıl bağ kuracağınız konusunda kafanızda soru işaretleri varsa “Müşterilerinizle Nasıl Samimi Bir İlişki Kurabilirsiniz?” isimli blog yazımıza bakabilirsiniz!


Bir Hikayeniz Olsun

Markanızın bir hikayesi olması gerektiği gibi, kurguladığınız her bir reklamın da bir hikayesi olmalı, bir şeyler anlatmalı. Müşterilerinizi içine çekecek, kendilerinden bir şeyler bulacakları hikayeler, müşterileriniz ile bağ kurmanızı ve ortak bir paydada buluşmanızı sağlayacaktır. 

Kullanacağınız Seslere Önem Verin

YouTube’da reklam oluştururken ses ve müzik kullanımına son derece özen göstermeniz gerekiyor. Örneğin yiyecek üreten bir markaysanız, izleyicinin ürününüzle özdeşleştirebileceği iştah açıcı sesler kullanabilirsiniz.

Ya da reklamınızın hikayesini güçlendirecek, temposunu yükseltecek, duygusal bağlar kurmasını sağlayacak müzikler seçmek, izleyicilerin aklında çok daha kalıcı bir yer etmenizi ve reklamın içine girmelerini sağlayacaktır.

Sizin için markanızı YouTube’da hedef kitleniz ile buluştururken kullanabileceğiniz 5 reklam stratejisi paylaştık. Eğer daha nitelikli bir danışmanlık almak ve markanızı büyütmek isterseniz, sizin için buradayız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebileceğinizi unutmayın!

Benzer Yazılar

Menü