Insource mu? Ajanstan Hizmet Almak mı? 

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Insource mu? Ajanstan Hizmet Almak mı? 

Insource mu? Ajanstan Hizmet Almak mı? 

Dijital pazarlama alanında hizmet almak isteyen markalar bu hizmeti iç kaynak (insource), şirket içi ekip (in-house) veya dış kaynak (outsource) kullanarak almaktadırlar. Dış kaynak olarak görülen reklam ajanslarıyla çalışmak yapılan tüm işi ajansın uzman ekibi tarafından kontrol edilmesini sağlamak iken, iç kaynak olarak görülen destek personelinde tüm planlama ve yönetim marka yetkililerine aittir. İşte bizler de hizmetlerin avantajlarını ve dezavantajlarını sizler için mercek altına aldık.

Hangi hizmetten yararlanılacağına  karar vermek için göz önünde bulundurulması gereken iki kriter vardır: verimlilik ve maliyet. Sezona veya tek seferlik projeler gibi geçici işler, aciliyeti olup da mevcut ekipte gerekli yetkinliğin bulunmadığı işler dış kaynak kullanımı ile kalıcı gider yaratmadan hızlıca çözümlenebilir. 

İç kaynakta ise tedarikçinin ekibi sizin ofisinizde sizin ekibinizin bir parçası gibi çalışıyor, ancak yönetimi ve planlaması tamamen size ait. Verimlilik açısından iç kaynak personelin yönetim ve planlamasını belki de kendi şirket içi ekibinizin planlamasından daha iyi yapmak ve takip etmek durumundasınız. Çünkü kurumsallaşmış yapılarda hizmet veren iç kaynak personeli, nasıl olsa buranın çalışanı değilim diye düşünerek kurumsal boşluklardan faydalanıp verimli iş yapmaktan kaçınabilir. Bir de kendisini kurumsal yapıya ait hissetmeyerek yaptığı işi benimsemeyebilir.

Dış kaynak olarak reklam ajanslarından hizmet alırken bir proje yöneticisinin tüm işleri düzenli olarak takip etmesi ve düzenli aralıklarla ekibi bir araya getirmesi, küçük sorunların bile büyümeden çözülmesini sağlayacaktır. Bu da yaptığınız işteki verimliliği ve doğru hamleleri beraberinde getirecektir. Yaşanılan herhangi bir sorun karşısında ajansın geniş ekibinden destek alarak tüm sorunları büyümeden, hızlı ve pratik bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this