Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital reklam ajansları işletmeleri alternatif medya olarak görülen internet ile tanıştırır. Öncelikle bunu web sitesi kurulumu ile yaparken, Google reklamları, sosyal medya yönetimi, SEO/SEM hizmeti ile geliştirir.

Başlıca hedef internet ortamı olsa da bu tür ajanslar logo tasarımı, kurumsal kimlik oluşturma, katalog, broşür, afiş gibi baskı hizmetlerini yürütmekle birlikte orijinal içerikler olarak fotoğraf, video, animasyon hizmeti de sağlamaktadır.

Dijital ajanslar bir pazarlama stratejisi hazırlarken öncelikle firmanın yapısını, hedef kitlesini ve rakiplerini araştırır. Sonrasında hedef kitlenin hangi zaman dilimlerini, hangi mecralarda geçirdiğini tespit eder. Bu sonuçlara göre firmaya özel olarak bir strateji oluşturur. Markanın iletişim dilinin belirlenmesi, tasarım şablonu, aylık ve yıllık içerik planlaması, marka imajı oluşturma, marka ile tüketici arasında sağlıklı iletişimin sağlanması bir dijital pazarlama ajansının başlıca sorumluluklarındandır.

Birçok farklı departmanı bünyesinde bulunduran dijital reklam ajanslarına en önemli süreç iletişimidir. Bu iletişim mailler, online mesajlaşma grupları, toplantılar ile sağlanırken ajansların marka temsilcileri bu süreçte köprü görevi görmektedir. Kuşkusuz onlarca markaya hizmet veren ajanslarda iş planlaması oldukça önemlidir. Her bir markanın beklentisi farklı olmak ile birlikte bu süreci en verimli şekilde devam ettirmek bir ekip işidir.

Siz de İzmir’in öncü reklam ajanslarından Profaj ile iletişime geçerek, uzman kadrosu ile sunduğu 360 derece reklam hizmetlerinden faydalanabilir, işinizi zor zamanlarda da büyütebilirsiniz.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this