Alışveriş Yapmayı Tetikleyen 5 Öneri

Blog

Alışveriş, insanlık tarihi kadar eski… Yıllardır süregelen bu gelenek, temel anlamda aynı kalsa da teknoloji ilerledikçe büyük değişikliğe uğradı.

İçinde bulunduğumuz yüzyılda internetin giderek yaygınlaşmasıyla beraber bazı alışkanlıklarımızda ciddi değişimler meydana geldi. Yıllardır mağazalardan, dükkanlardan doğrudan aldığımız ürünler ve alışveriş davranışımız bugün, büyük oranda dijitale geçti.

Pandemiyle beraber online alışverişte ise yeni bir dönem başladı. Özellikle e-ticaret firmalarının, müşterilerini alışveriş yapmaya tetikleyen pazarlama hamlelerinde ciddi artış gördük. Profaj olarak bu blogumuzda sizlere, alışveriş yapmayı tetikleyen 5 kreatif öneride bulunacağız.


İndirim Kampanyaları Düzenleyin

Müşterilerinizin dikkatini çekecek indirim kampanyalarına sitenizde yer vermelisiniz. Sitenize veya aplikasyonlara özel oluşturacağınız indirim kampanyalarını bildirim, mesaj, mailing gibi farklı yöntemlerle öne çıkarmanız ve müşterilerinize hatırlatmanız oldukça yararlı olacaktır. Müşteriyi harekete geçiren bu pazarlama yöntemi, alışveriş yapmayı tetikleyen 5 önerimizden ilki.


Dijital Reklamlara Önem Verin

Büyük e-ticaret firmalarına baktığımız zaman hepsinin ortak noktası, reklam harcamalarına büyük pay ayırmaları. Yeni müşteri kazanmak, mevcut müşterilerinize ise yeni satış yapmak için dijital reklamların gücünden faydalanmanız gerekir. Yeni bir ürün tanıtımı yapmak, müşteri bağlılığını güçlendirmek veya markanızı daha çok insana ulaştırmak için ne kadar bütçe harcamanız gerekli?  Bu sorunun cevabı için ekibimizden danışmanlık alabilirsiniz.


Ücretsiz Kargo Seçeneği Sunun

E-ticaret firmaları için ücretsiz kargo seçeneği büyük bir satış avantajıdır. Diyelim ki ihtiyaç duyduğunuz bir ürün var ve bunu internet üzerinden alacaksınız. Almak istediğiniz bu ürün birçok e-ticaret sitesinde aynı fiyatta. Bu noktada seçim yapmak için seçeneklerinizi daraltmak ve size en uygun şekilde teslim edilecek hangisi, ona bakmak istersiniz. Bu noktada, size ücretsiz kargo seçeneği sunan firmayı tercih etme ihtimaliniz çok yüksek.


Sitenizi Kolay Kullanılacak Şekilde Düzenleyin

E-ticaret firmalarının dükkanı internet siteleridir. Bir mağazaya girdiğimiz zaman rahat hareket edeceğimiz bir alan ve aradığımız ürünü kolayca bulmak isteriz. Bu noktada alışveriş yapmak isteyen müşteriler de karmaşık olmayan ve oldukça kullanışlı bir sitede dolaşmak isterler. Mobil uygulamalar da aynı şekilde! Satış potansiyelinizi kaçırmamak için kullanıcıların rahatına ve isteklerine önem vermeniz iyi olacaktır.


Harekete Geçiren Bir Mesaj Verin

Bir firmanın önceliği çoğu zaman satıştır, özellikle konu e-ticaret olunca… Bu noktada müşterilerinizi satışa yönlendirecek harekete geçirici mesajlar büyük önem taşıyor. Satın al butonunu sitenizde her zaman görünür bir yerde konumlandırmak, alışverişe başla yönlendirmesiyle kullanıcıları site içinde farklı ürün sayfaları arasında gezinmeye teşvik etmek bunlardan sadece birkaçı…

Benzer Yazılar

Menü