Anneler Günü Pazarlama Önerileri

Blog

Markalar için yılın en heyecanlı dönemlerinden biri olan Anneler günü geliyor! Kullanıcılar tarafından yıl içinde en çok hediye araştırması yapılan ve markaların en yüksek satış oranlarına ulaştığı bu dönemde, e-ticaret firmaları çoktan pazarlama planlarını hazırladı.

Anneler Günü’ne özel hazırladığımız pazarlama önerileri ile siz de fark yaratacak kampanyalar hazırlayabilirsiniz.


1- Anneler Günü’ne Özel Ürünler/Paketler Oluşturun

Böyle zamanlarda insanların en zorlandığı konu hediye seçmektir. Anneler Günü’ne özel hazırlanmış ürün ya da paketler ile müşterilerinize kolaylık sağlayın. Özel ürünler/paketler yaratırken aynı zamanda bunlara özel fiyatlandırma yaparak, müşterilerinize avantajlı alışveriş seçeneği sunduğunuzu belirtin.


2- Alternatifli Reklam Kreatifleri Hazırlayın

Yayına alacağınız reklam kreatiflerini çeşitli tutmak, Anneler Günü gibi yoğun pazarlama dönemlerinde olumlu sonuç vermektedir. Hitap ettiğiniz kitle ne kadar net ve niş olursa olsun her insan birbirinden farklıdır ve farklı beğenilere hitap etmek önemlidir. Hazırladığınız hangi kreatif hangi kullanıcının dikkatini çekecek, kampanyanız sona erdiğinde yapacağınız analiz ile bunu da test etmiş olabilirsiniz.


3- Videolarla İçeriklerinizi Zenginleştirin

Bir ürünü, markayı hatta bir fikri anlatmanın en hızlı ve etkili yolu videolardır desek yanlış olmaz. Kısa süre içinde hedef kitlenizin dikkatini çekecek görsel ve işitsel unsurları bir arada verebileceğiniz format olan videolar ile yoğun pazarlama dönemlerinde yüksek erişim oranlarına ulaşabilirsiniz. Hazırlayacağınız görsel kampanya tasarımları ile videoları bir arada kullandığınız takdirde etkili bir kampanya süreci geçirebilirsiniz.


4- Influencer Çalışmaları ile Büyük Kitlelere Ulaşın

Hayatımıza yeni dahil olan bu pazarlama yöntemi, dijital trendlere yön verme gücüne de sahip. Özellikle satışlarını artırmak isteyen e-ticaret firmaları, bu pazarlama yöntemine sıkça başvuruyor. Oluşturacağınız pazarlama stratejisi ve sattığınız ürün / verdiğiniz hizmet ile uyumlu olan influencer’lar ile iş ortaklığı yapmak, dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi. Birçok markayla çalışan influencer’lar içinde size en uygun olanı bulmak ve mesaj yığını içinde kaybolmayacak şekilde bir faaliyet planı oluşturmak oldukça önemli.


5- Dijital Reklamlar ile Kampanyanızı Öne Çıkarın

Google, YouTube, Facebook ve Instagram… Hazırladığınız kampanyayı hedef kitlenize ulaştırmak için reklam yayınlayabileceğiniz birçok farklı platform ve format bulunuyor. Kampanyanıza en uygun olan yöntemi seçmek; hatta tüm bu kanalları entegre bir şekilde planlamak reklam kampanyanızı verimli geçirmeniz için büyük önem taşıyor.


6- Ölçümleme Araçlarını Etkili Kullanın

Bu dönem için oluşturduğunuz kampanya ve stratejiler ne oranda amacına ulaştı, hayata geçirdiğiniz uygulamalar size ne şekilde fayda sağladı? Yapacağınız etkili ölçümlemeler ile kampanyanızın başarısını ölçebilir, oluşturacağınız bir sonraki kampanya için buradaki verileri analiz edebilirsiniz. Böylelikle hangi kampanya sizin için daha verimli, hangi kampanya pazarlama faaliyetlerinizle örtüşmüyor, bunun farkına varmış olursunuz.

Anneler Günü gibi önemli pazarlama dönemlerinde reklam yayın stratejisi, bütçe yönetimi, optimizasyon ve ölçümleme konularında profesyonel görüş ve destek almak firmanız için verimli bir yöntem olacaktır.

Benzer Yazılar

Menü