Babalar Günü’nde Satışlarınızı Artıracak 8 Öneri

Blog

Babalar Günü yaklaşıyor. Bu gibi özel günlerde perakende veya e-ticaret firmalarının ortak özellikleri, bu gibi günlere hazırlık yapmak oluyor. İnternet üzerinde oldukça yüksek aranma hacmine sahip olan Babalar Günü’nde satışlarınızı artıracak 8 öneride bulunduk. 


Hediye Önerilerinde Bulunun

Babalar Günü’nde satışlarınızı artıracak 8 yöntemden biri hediye önerileridir. Babalar Günü’nde babasına alacağı hediyede kafa karışıklığı yaşayan veya tam istediğini bulamayan müşterilere ürün veya paket önerilerinde bulunarak yardımcı olabilirsiniz. Hem müşteriye yardımcı olacak hem de firmanızın satışlarını artıracak bu yöntemi sakın atlamayın.


İndirim ve Kampanyalar Düzenleyin

Müşterilerin en çok dikkatini çeken seçeneklerden biri olan indirimleri, babalar gününde satışlarınızı artırmak için kullanabilirsiniz. “Babalar Günü Özel İndirimleri” veya “Babalar Günü’nde Eşsiz Kampanya” gibi başlıklarla yapacağınız pazarlama unsurları, satışlarınızı artırmak için oldukça işinize yarayacaktır. 


Kampanyanızı Önceden Başlatın

Kimse babasına tam da babalar gününde hediye almaz. Herkes, daha evvel yaptığı araştırmaların ışığında almak istediği ürünü belli bir süre önce seçer. Bu yüzden Babalar Günü kampanyanıza bir süre önceden başlayabilirsiniz.Tarih yaklaştıkça kampanya sayısını artıracak şekilde pazarlama planınızı oluşturabilirsiniz.


Müşteri Kitlenizi Belirleyin

Satış yapacağınız müşterinin yaşadığı yer, yaşı ve diğer bilgileri sizin için önemlidir. Babalar Günü’nde hediye alacak kişiyi mi yoksa direkt olarak babaları mı hedefliyorsunuz? Hedef kitlenize göre kampanyalarınızın içeriği de değişecektir, kimin için reklam yaptığınızı göz önünde bulundurarak reklam kampanyalarınızı buna göre düzenleyebilirsiniz.


Web ve Mobili Birlikte Düşünün

Yapılan araştırmalara bakıldığı zaman e-ticaret firmalarında farklı kombinasyonlar bulunmaktadır. Gezmek ve bakınmak amacıyla en çok mobil aplikasyon, satın alma ve benzeri işlemler için web sitesi kullanılmaktadır. Bu yüzden mobil uygulamanız ve web sitenizin kullanışlı olması Babalar Günü’nde satışlarını artıracak 8 öneriden biridir. 


Farklı Pazarlama Kanallarını Kullanın

Pazarlama unsurlarını kullanırken hem daha fazla müşteriye ulaşabilmek hem de omuzlarınıza binen yükü hafifletmek için pazarlama kanallarını kullanabilirsiniz. E-ticaret firmanıza ait; e-posta, sms, mobil cihaz gibi kanalları tek bir elden yöneterek Babalar Günü’nde satışlarınızı artırabilirsiniz.


E-Posta Pazarlamasına Başvurun

E-posta ile pazarlama fikri birçok dijital pazarlama şirketi tarafından demode gibi gözükse de yapılan araştırmalara göre bu pazarlama tekniği oldukça işe yaramaktadır. Alıcıyı harekete geçirici; “Babalara Özel Kampanyalar”, “Babalar Günü’nde Ücretsiz Kargo”, “Babalar Günü’ne Özel %50 İndirim” gibi başlıklar kullanarak müşteriyi sitenize çekebilirsiniz.


Müşteri Datanızı Değerlendirin

Google’ın Google Trends hizmeti size kullanmak istediğiniz kelimelerin hangi bölgede, ne sıklıkla arandığını gösteriyor. Bu bilgilerin ışığında müşterilerinizin en çok hangi kelimeleri arattığını öğrenebilir ve bu sayede sayfanızda kullanacağınız anahtar kelimelere karar verebilirsiniz. Anahtar kelimeleri doğru seçmek Google’da sayfanızın öne çıkması için önemli bir faktördür.

Babalar Günü gibi özel günlerde online alışveriş kanallarının kullanımına dair bazı veriler:

  • Online kanalların, diğer alışveriş yollarına kıyasla tercih edilme oranı – %60
  • Pandeminin devreye girmesiyle beraber 2020 yılından itibaren ‘hediye’ kelimesinin aranma hacmi büyümesi – %51
  • ‘Değişik hediye fikirleri’ adlı kalıbın, önceki yıllara göre aranma hacminin artması – %96
  • Özel günlerden haberi olan bu günleri unutmayan kişilerin oranı %70

Siz de markanızı yılın önemli pazarlama dönemlerinden biri olan Babalar Günü’ne hazırlamak için şimdi harekete geçin.

Benzer Yazılar

Menü