5 Dakikada Google Haritalar Kaydı (Google My Business) Ücretsiz Bir Şekilde Nasıl Yapılır?

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. 5 Dakikada Google Haritalar Kaydı (Google My Business) Ücretsiz Bir Şekilde Nasıl Yapılır?

Müşterileriniz internette sizi aradığında orada olun!

Google My Business sayfasından yapacağınız Google Haritalar Kaydı ile mevcut ve potansiyel müşterilerinizin sizi her zaman ve her yerde bulabilmelerine yardımcı olur.

Son günlerde belki de bu konu ile ilgili Google Rehber Kaydınızın süresinin dolduğuna ve Google Apps hizmetinizin bittiği ile ilgili çok sayıda arama ve e-mail almışsınızdır.

Google My Business, herkesin tamamen ücretsiz ve süresiz olarak kullanabileceği bir platformdur. Google My Business ile işletmenize Google’da herkese açık bir kimlik ve varlık kazandırarak mevcut web sitenizi ve konumunuzu destekler. Google My Business hesabında oluşturacağınız bilgiler Google Arama sonuçlarında, Google Haritalar’da ve Google+’da görünmesini sağlar.

Google My Business’a Nasıl Kaydolabilirim?

Gmail uzantılı şirket veya isteğe bağlı olarak şahsi e-mail adresi ile Google’a giriş yaptığınızdan emin olun. Aşağıdaki linke tıklayın ve işletme bilgilerinizi Google’a eklemek için adımları izleyin.

https://www.google.com/intl/tr/business/go/

Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan form sayfasını doğru bir şekilde tamamladığınızdan emin olun.

Tamamladıktan sonra “Devam” tuşuna bastıktan sonra kaydınız alınacak ve ardından “Kodumu Posta ile Gönder” seçeneğine tıklayacaksınız. Google, belirttiğiniz adrese bir doğrulama kodunu posta yoluyla yollayacaktır. Bu doğrulama kodunun adresinize gelmesi 1-2 haftayı bulabilir.

Postayı alacak ilgili kişinin ad-soyad bilgilerini girin ve “Posta Kartı Gönder” seçeneğini tıklayın.

Posta ile gelen doğrulama kodu adresinize ulaştığında Google My Business hesabınıza girerek, yazılan kodu talimatlara uygun bir şekilde girin. Artık işletmenize ait bir Google+ sayfası oluşarak Google Haritalar Kaydı tamamlanmış olur.

Müşterileriniz size bir tık uzakta olabilir.

Google My Business ile müşterilerinize çalışma saatlerinizi, iletişim bilgilerinizi, fotoğraflarınızı ve yol tarifiniz de dahil olmak üzere işletmeniz hakkındaki temel bilgileri çevrimiçi olarak gösterebilirsiniz.

Google My Business’ta işletme kaydı için profesyonel desteğe ihtiyacınız olursa bize ulaşın!

İşletme kaydınızı oluşturduktan sonra ihtiyacınız olabilecek Profaj internet ve reklam hizmetleri;

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this