AdWords’te Limitler.

 1. Anasayfa
 2. chevron_right
 3. Blog
 4. chevron_right
 5. AdWords’te Limitler.

Adwords’te Limitler

Google tarafından belirlenen reklam politikalarına göre çeşitli limitler bulunmaktadır:

 • Kampanya ve reklam grubu sınırları,
 • Reklam sınırları,
 • Hedefleme sınırları,
 • Negatif anahtar kelime sınırları,
 • İş verileri sınırları ve
 • Yönetici hesabı sınırları Google politikasına göre belirlenmiş sınırlar arasında yer almaktadır.

Kampanya ve Reklam Grubu Sınırları

  Her hesap başına 10.000 kampanya sınırı bulunmaktadır. Kampanya başına 20.000 reklam grubu sınırı, Google reklam politikasına göre belirlenmiştir. Reklam grubu başına 20.000 reklam grubu hedefleme öğesi sınırı da kampanya ve reklam grubu sınırları arasında yer alır.

Reklam Sınırları

  Reklam grubu başına 300 resim ve galeri reklam sınırı bulunmaktadır. Reklam grubu başına 50 etkin metin reklam ve resim aynı zamanda galeri dışı reklam sınırı da Google tarafından belirlenen sınırlar arasında yer alır. Hesap başına 4 milyon reklam sınırı, yapılandırmalar arasında yer almaktadır.

Hedefleme Sınırları

  Hesap başına 5 milyon reklam grubu hedefleme öğesi, hedefleme sınırları arasında yer alıyor. Hesap başına 1 milyon kampanya hedefleme öğesi belirlenmiştir. Konum, negatif anahtar kelimeler öğelere örnektir. Kampanya başına 500 adet, kampanya başına hedeflenen ve hariç tutulan 10.000 konum hedefi sınırı da hedefleme sınırları arasında bulunuyor. Hesap başına 11.000 paylaşılan bütçe kısıtlandırılması, dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Hesap başında 25.000 dinamik arama ağı reklam hedefi yer almaktadır.

Negatif Anahtar Kelime Sınırları

  Hesap başına 20 paylaşılan negatif anahtar kelime listesi sınırı vardır. Bu sınırı aşmak, Google reklam politikasına göre uygun değildir. Her negatif anahtar kelime listesine 5.000 anahtar kelime girilebilmektedir. Her kampanyaya ise 10.000 negatif anahtar kelime kullanılabiliyor. GDN ve video kampanyaları için ise 5.000 negatif anahtar kelime sınırlandırılması getirilmiştir.

İş Verileri Sınırları

  Dinamik reklam, reklam özelleştirici, ve uzantılar için hesap başına 5 milyon satır sınırlanması getirilmiştir. Özellik başına 3.000 bayt sınırı, iş verileri sınırları arasında yer alıyor.

Reklam Uzantısı Sınırları

  Hesap başına 250.000 reklam grubu, 50.000 kampanya düzeyinde uzantı sınırı bulunuyor. Kampanya başına ise bu sayı 10.000 olarak belirlendi.

 

Menü