Google AdWords ve Google Analytics Entegrasyonu

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Google AdWords ve Google Analytics Entegrasyonu

Google AdWords reklam hesabınızın Google Analytics ile entegrasyonunu sağlayarak derinlemesine analiz yapabileceğiniz daha detaylı raporlara ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak AdWords hesabınızdaki bir anahtar kelimenin ne kadar trafik sağladığı bilgisine ulaştığınız gibi bu trafikten gelen trafiğin internet sitenizde geçirdiği ortalam süre ve sayfa derinliği gibi reklamın ne kadar verimli olduğunu anlayabileceğiniz raporlar elde edebilirsiniz. Ayrıca görüntülü reklam ağında reklamlarının yayınlandığı ve tıklanma aldığı internet sitelerini ve gelen trafiğin ne kadar verimli olduğunu analiz edebilirsiniz. Böylece verimsiz olan görüntülü reklam yerleşimlerini hariç tutabilirsiniz.

Google AdWords ve Google Analytics entegrasyonunu yapmak için AdWords hesabındaki yönetici yetkili kullanıcının ayrıca analytics hesabında da yönetici yetkisi olması gerekiyor. Sonra Google AdWords hesabınızdan raporlar ve analiz sekmesinden Google Analytics bağlantısına tıklayarak hesabınızın AdWords- Analytics entegrasyonunu yapabilirsiniz.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this