Google’da Kış Tatili Aramaları Artıyor!

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Google’da Kış Tatili Aramaları Artıyor!

Öğrenciler tarafından iple çekilen sömestr tatili bugün başladı! Hem öğrenciler hem veliler hem de öğretmenler, her yıl olduğu gibi bu sene de yarıyılın yorgunluğunu ve stresini atmak için sömestr tatilini iple çekti.

İnternet dünyasında da öğretmenler ve velilerin sömestr tatiline yaklaşırken ve sömestr tatili boyunca Google’da en çok aradığı şey içinde tatil geçen aramalardır. En basitinden son 5 yılda “tatil” kelimesinin en çok arandığı dönemler sömestr dönemi ve öncesinde gerçekleşmiştir.

Dolasıyla bu dönemde arama reklamları aslında piyasada yüksek bir rekabeti getirmektedir. Turizm şirketleri için kar tatili aramaları oldukça artıyor çünkü Ocak ve Şubat ayları bizler için kış tatili demektir. Kış tatili denince akla ilk gelen yer ise Uludağ’dır. Aşağıdaki Google Trends verilerinde göreceğiniz gibi Uludağ ve Palandöken’de tatil için otel arayanların sayısı özellikle bu dönemde oldukça artmaktadır.

Bir turizm şirket acenteniz varsa, düzenli turlar düzenliyorsanız, “Uludağ Otel” ve “Palandöken Otel” araması yapan kullanıcılara reklamınızı göstermek, artan rekabet ortamında sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Profaj olarak sizlere, Uludağ ve benzeri kayak ve kış tatillerinde arama yapan kullanıcılara Google Adwords, Google Görüntülü Reklam Ağı, Facebook Network Audience Reklam modelleriyle potansiyel müşterilerinize doğru yerde ve doğru zamanda ulaşmanızdır. Bunun yanında, hedef kitlenize ulaşmanın bir diğer yolu da örneğin, www.nereyekacsak.com adresi gibi çok yaygın kullanılan tatil, turizm, gezi bloğu ve fotoğraf paylaşan web sitelerine görüntülü reklam ağı vermekten geçer. Kullanıcıların son dönemdeki aramalarına göre reklamlarınız potansiyel müşterilerinize gösterilebilir. Başka bir deyişle, son dönemde tatil, kış tatili, sömestr tatili, uludağ otel vb. aramalar yapan kullanıcılara tam aradığı tatili yani reklamınızı gösterebilirsiniz.

Sizde aşağıdaki gibi reklamınızın hedef kitleniz tarafından görüntülenmesini, hedef kitlenize doğru yer ve zamanda ulaşılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

 

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this