Sevgililer Günü’nde Onun Kalbini Kazanın

  1. Anasayfa
  2. chevron_right
  3. Blog
  4. chevron_right
  5. Sevgililer Günü’nde Onun Kalbini Kazanın

Tüketicilerin 3te 1’i o kadar aşık ki, Sevgililer Günü alışverişlerine bakmaya ve satın almaya Ocak ayında başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda Ocak ayının ilk haftasından itibaren romantik hediye fikirleri için internette arama yapılmaya başlanmıştır.

Hediye arayanlar masaüstü bilgisayarlardan daha fazla mobil cihazlarda arama yapıyor. Örneğin, sevgililer gününde evlenme teklifi edecek olan kişilerin mobil cihazda tek taş arama hacmi %52 artmıştır. Alışveriş yapanların %24’ü Sevgililer Günü’nde sevdiklerine parıltılı hediyeler almayı planlamaktadır.

Sevgililer Günü’nde insanlar, sevdikleri kişiler için mükemmel bir gün planlarken ilk önce telefonlarına başvururlar. İnternette de tüketicilerin sevdiklerine ne hediye satın alıp almayacağını ya da hangi özel yemekleri hazırlamaya çalıştıklarını, tüketicilerin tatil için nereleri aradığını keşfediyoruz.  Google Arama verilerine göre, Sevgililer Günü için son dakika hediye alışverişinde tatil ikinci sırayı almaktadır.
Sevgililer gününde evde yemek yapma ile ilgili aramalar geçen yıla oranla neredeyse %20 artmıştır. Örneğin Google verilerine göre, Sevgililer Günü’nde en çok aranan tarifler: Istakoz Kuyruğu, Kırmızı Kadife Cupcake, Çikolatalı Föndü

Her yıl sevgililer günü öncesinde çiçek aramaları %18; hediye aramaları %27; hediye paketi aramaları %15 ve şarap aramaları %7 oranında artmaktadır.

  • Orada ol

Cep telefonu, online veya offline alışveriş yapan kişilerle satın alma karar evresindeki en iyi yardımcıdır. Son dakika alışveriş yapanların satın almak istiyorum anlarında markanızın veya mağazanızın mobil aramalarda görünmesini sağlayın.

Menü
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this